Kategoria Newsletter

Podlaski Ogród Ziołowy w Korycinach to ponad 700 gatunków roślin i największa w Polsce kolekcja roślin leczniczych i aromatycznych. Ogród jest otulony pięknym lasem, gdzie uprawiane są w najlepszych dla nich, bo naturalnych warunkach, również rośliny leśne. Znajdziecie tam Państwo różne kolekcje piołunów, babek, wielosiłów, kocimiętek, rzepików i wiele innych. To ekologiczne gospodarstwo o nazwie „Ziołowy Zakątek” umożliwia twórcze i aktywne obcowanie z przyrodą. Tam też właśnie w dniach 7-9 czerwca br. odbyła się II Konferencja Zielarska Kobiet zorganizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Wśród wielu ciekawych wykładów mogliśmy wysłuchać m.in.: prelekcji dr n. biol. Henryk Różańskiego o roślinach poprawiających pamięć oraz wykładu Pani profesor dr. hab. Iwony Wawer o mechanizmach działania leków ziołowych. Ojciec dr Marcelin Pietryja z Herbarium św. Franciszka w Panewnikach, w swoim wykładzie, podkreślał znaczenie ziołolecznictwa zakonnego w medycynie oraz ważny wkład św. Hildegardy. Sesję wykładową zakończyła wspólna kolacja przy ognisku a konferencję zwiedzanie ogrodu botanicznego.

Polecane Wpisy