Dr Lidia Czarkowska
Dyrektor Centrum Coachingu, Kierownik studiów podyplomowych: Coaching menedżerski oraz Coaching profesjonalny, Adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada szeroką, popartą długoletnią praktyką wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, zarządzania, komunikacji organizacyjnej, motywacji, budowania zespołów, rozwiązywania konfliktów oraz rozwoju potencjału człowieka. Prowadzi warsztaty, coaching oraz indywidualne programy rozwojowe dla wyższej kadry menedżerskiej, pracuje też metodami coachingowymi z całymi zespołami. Z wykształcenia psycholog, socjolog i pedagog z zamiłowania taterniczka, trener i coach. Autorka książek: Antropologia ekonomiczna i Nowy Profesjonalizm. Pod jej redakcją ukazały się też książki: „Coaching as a method of developing human potential”, „Coaching – katalizator rozwoju organizacji”, „Coaching jako wskaźnik zmian paradygmatów w zarządzaniu”, „Leadership-Coaching jako odpowiedź na wyzwania współczesnego świata”. Redaktor naukowy rocznika Coaching Review.

S. dr Gregoria Dworakowska OSB
Ukończyła szkołę muzyczną II st. w klasie wiolonczeli. Do Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek wstąpiła w 1991 roku. Rozwój zainteresowań muzycznych poprzez studia na UMCS w Lublinie kierunek – Wychowanie Muzyczne przyczynił się do podjęcia pracy organistki. W roku 2012 obroniła pracę doktorską Psalmodia Officium Divinum w polskich źródłach benedyktyńskich XV-XVII w. napisaną pod kierunkiem dr hab. Czesława Grajewskiego na UKSW w Warszawie. Od wielu lat śpiewa w Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt iusti oraz prowadzi scholę zakonną Benedicamus Domino.

Dr med. Louis van Hecken
Lekarz internista stosujący od 25 lat naturalną medycynę według św. Hildegardy. W swoich pracach naukowych opisuje m.in. teorię czterech soków, o której św. Hildegarda pisała w dziele Causae et Curae (Przyczyny i leczenie chorób), jest także autorem tłumaczenia z łaciny na holenderski tego największego dzieła medycznego. W 2004 r. rozpoczął i kontynuuje międzynarodowy projekt medyczny zapobiegania i leczenia malarii przy pomocy preparatu Bertram.

Ks. dr Wiesław Hudek
Urodził się w Wodzisławiu Śląskim w 1969 r., święcenia kapłańskie przyjął w Katowicach w 1994 r., po odbyciu studiów teologicznych (PAT, ATK) i muzykologicznych (KUL) podjął pracę na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz w szkołach muzycznych II st. w Katowicach i Rybniku. Pełni funkcje: asystenta kościelnego Polskiej Federacji Pueri Cantores, duszpasterza organistów i środowisk twórczych, przewodniczącego Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej oraz konsultora komisji ds. duszpasterstwa liturgicznego w archidiecezji katowickiej, rzecznika prasowego Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, dyrektora artystycznego żorskich festiwali (Pieśni Pokutnej i Pasyjnej oraz Twórczości Religijnej Fide et Amore). Zasiada w jury przeglądów i konkursów muzyki religijnej (m.in. w Puławach, Gliwicach, Katowicach, Żorach). Jest autorem kilkunastu książek, licznych publikacji naukowych, poetyckich, popularnych, a także tekstów oratoriów (Józefa Świdra Różańcowe obrazy Bocheńskiej Matce w ofierze i Kamila Staszowskiego Oratorium Caritatis). Od 2007 roku jest felietonistą Radia Katowice, współpracuje też z Radiem eM. Mieszka i duszpastersko posługuje w parafii św. Brata Alberta w Żorach – Kleszczówce, gdzie powołał do istnienia Apostolstwo Zdrowia – grupę modlitewną wpierającą osoby chorujące na raka.

Prof. dr hab. Małgorzata Kowalewska
Adiunkt w Zakładzie Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej UMCS w Lublinie. Od 1990 roku do chwili obecnej na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS, w Zakładzie Historii Filozofii Dawnej i Historii Logiki (obecnie Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej), doktorat nt. Quaestiones super octo libros Physicorum Aristotelis secundum Andream de Kokorzynii. Editio critica. (Lublin 1992), habilitacja nt. Bóg-Kosmos-Człowiek w twórczości Hildegardy z Bingen (Lublin 2007). Nagroda II stopnia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne indywidualne osiągnięcia naukowe za rozprawę habilitacyjną pt: Bóg-Kosmos-Człowiek w twórczości Hildegardy z Bingen.

Lek. med. Dorota Mieszczak-Woszczyna
Internista, specjalista medycyny rodzinnej. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Prowadzi wykłady dla lekarzy w zakresie leczenia otyłości. Jest autorką wielu artykułów w czasopismach medycznych. Cechuje ją całościowe podejście do pacjenta. W swojej pracy stosuje klasyczne metody oraz metody z wykorzystaniem leków naturalnych. Certyfikowany terapeuta medycyny św. Hildegardy po ukończonym 3 stopniowym kursie medycyny św. Hildegardy organizowanym w Bielefield (Niemcy) przez dra med. Michaela Ptoka.

Agnes Ptok
Studiowała teologię katolicką, jest praktykującym naturoterapeutą medycyny św. Hildegardy. Dyplomowany ekotrofolog. Pedagog religii.

Dr med. Michael Ptok
Prezydent Międzynarodowego Towarzystwa Hildegardy z Bingen z siedzibą w Szwajcarii w Engelberg, lekarz medycyny ogólnej, naturalnej, środowiskowej, pedagog religijny

Siostra Philippa Rath OSB
Urodzona w roku 1955, jest od 25 lat benedyktynką opactwa St. Hildegard w Rüdesheim-Eibingen. Jest teologiem, historykiem, politologiem oraz psychoterapeutą. Przed wstąpieniem do zakonu pracowała w różnych niemieckich koncernach medialnych jako redaktor i lektor. W zakonie odpowiada za fundację „Klosterstiftung Sankt Hildegard” jak też za współpracę z mediami. Życiem i dziełem św. Hildegardy s. Philippa zajmuje się od 20 lat; wykłada i prowadzi seminaria w klasztorze i poza nim. W latach 2011/12 była postulatorem w procesie kanonizacyjnym Hildegardy oraz w procesie nadania jej tytułu Doktora Kościoła.

Lek. med. Narcyz Sadłoń
Podróżnik, taternik, alpinista. Uczestniczył w wyprawach wysokogórskich w Himalajach, Alpach i na Kaukazie. Z zawodu lekarz pracujący przez dziesięć lat w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W latach 2009-2010 był lekarzem osobistym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obecnie prowadzi własną działalność lekarską oraz pracuje w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnym w Zakopanem. Członek rady i wolontariusz Fundacji Leczyć Zdrowo z Kościeliska, prezes Towarzystwa Oświatowego im. Św. Jana Kantego w Kościelisku, twórca i prezes Medycznej Telewizji Internetowej NASAMED.TV, założyciel Instytutu Zdrowego Leczenia oraz polskiej marki Dr Narcyz. Żonaty, ma cztery córki.

Dr Wighard Strehlow
Urodził się w 1939 r. w Szczecinie, studiował chemię na Uniwersytecie w Berlinie Zachodnim ukończył wydział Chemii Produktów Naturalnych, Chemii Żywnościowej i Biochemii.
Po roku praktyki spędzonym na Uniwersytecie w Yale w New Haven, Connecticut USA, przez 13 lat pracował w branży farmaceutycznej w dziedzinie syntezy produktów naturalnych, antybiotyków, środków psychotropowych oraz przeprowadzał badania kliniczne.
Jako osoba lecząca metodami niekonwencjonalnymi, pracował początkowo w firmie farmaceutycznej „Byk Gulden”, a później w praktyce dr Gottfrieda Hertzki. Inspirowały go granice jakie stoją przed konwencjonalną chemioterapią, właśnie to zwróciło jego uwagę ku medycynie naturalnej.
Dr Gottfried Hertzka (1913­ – 1997) był pierwszym lekarzem, który zajął się praktykowaniem medycyny św. Hildegardy. Jego dzieło kontynuowane jest obecnie przez dr W. Strehlowa w Centrum Św. Hildegardy w Allensbach nad Jeziorem Bodeńskim. Od 1997 r. prowadzi Towarzystwo Naukowe Hildegardy z Bingen. Celem tego stowarzyszenia jest propagowanie klasycznej medycyny św. Hildegardy na całym świecie.

S. dr Blanka Szymańska OSB
Wykładowca, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w zakresie teologii, studium poradnictwa psychologicznego i psychoterapii dla duchowieństwa oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w zakresie historii literatury wczesnochrześcijańskiej, dyrektor Centrum Oświatowo-Dydaktycznego Diecezji Ełckiej. Fascynuje ją monastycyzm chrześcijański, duchowość benedyktyńska i psychologia formacji. Wokół tych zagadnień koncentruje swoje poszukiwania naukowe.

Lek. med. Witold Wandel
Lekarz chorób płuc, patomorfolog, posiada 20- letnie doświadczenie jako lekarz medycyny naturalnej, asystent i współpracownik prof. Garnuszewskiego, doświadczony wykładowca z zakresu medycyny naturalnej (w kraju i za granicą), również medycyny wg św. Hildegardy. Skończył 3 stopniowe szkolenie w Niemczech z zakresu medycyny św. Hildegardy zakończone tytułem terapeuty tej medycyny nadanym przez Międzynarodowe Towarzystwo św. Hildegardy z siedzibą w Szwajcarii. Prowadzi turnusy dla pacjentów i lekarzy z postem św. Hildegardy.

Jolanta Zajdel
Wieloletni członek Stowarzyszenia Slow Food Polska działającego na rzecz ochrony tradycyjnych polskich produktów spożywczych i ich wytwórców. Wykładowca medycyny żywieniowej wg świętej Hildegardy. Aktywnie popularyzuje i promuje postać i dzieła świętej Hildegardy jako członek Międzynarodowych Towarzystw Miłośników św. Hildegardy z Bingen. W Polsce piastuje funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy. Jest pomysłodawcą i współautorką Rekolekcji z postem Świętej Hildegardy. Certyfikowany doradca medycyny św. Hildegardy po ukończonym 3 stopniowym kursie medycyny św. Hildegardy organizowanym w Bielefield (Niemcy) przez dra med. Michaela Ptoka