Kategoria Pierwsza strona, Wydarzenia

Mniszki Benedyktynki z Drohiczyna
w myśl Reguły św. Benedykta:
„Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony”
zapraszają na rekolekcje:

„ŚW. HILDEGARDA Z BINGEN – PRZEZ MUZYKĘ DO BOGA” w terminie 08.07.2015 – 12.07.2015

Będą to pierwsze w Polsce rekolekcje w oparciu o utwory świętej Hildegardy z Bingen. Zaproszenie skierowane jest do kobiet uzdolnionych wokalnie.
Osoby prowadzące to:

Ks. dr Wiesław Hudek – teolog, muzykolog, liturgista, wykładowca liturgiki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.W latach 2003-2007 dyrygent chóru seminaryjnego w Katowicach, od 2003 roku przewodniczący Komisji Muzyki Sakralnej Archidiecezji Katowickiej oraz duszpasterz organistów, członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych. Jest pomysłodawcą Żorskiego Festiwalu Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Od 2011 asystent kościelny Polskiej Federcji Pueri Cantores.

s. dr hab. Susi Ferfoglia – organistka, wykładowca Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Prowadzi również klasę organów, zajęcia z historii i praktyki chorału gregoriańskiego w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej w Krakowie. Założycielka zespołu wokalnego Flores Rosarum wykonującego chorał gregoriański oraz dzieła św. Hildegardy z Bingen, których będą uczyć podczas warsztatów muzycznych w trakcie rekolekcji.
W programie:

konferencje o św. Hildegardzie, jej duchowości i dziełach * adoracja * Liturgia Godzin * codzienna Eucharystia * modlitwa przy relikwiach św. Hildegardy * nauka utworów św. Hildegardy * indywidualna emisja głosu * dyskusje przy herbacie * moc błogosławieństw *
Wydarzenie:
W dniu 11.07. w uroczystość Św. Benedykta, Patrona Europy będzie odprawiona Msza Św. o godz. 18.00 na którą zapraszamy wszystkich chętnych. Po Mszy Św. odbędzie się koncert zespołu Flores Rosarum.

Termin rekolekcji: 08.07.2015 – 12.07.2015

Przyjazd i zakwaterowanie 07.07.2015 w godz. popołudniowych

Liczba miejsc ograniczona.
Wymagana znajomość nut (neumy).
Szczegóły na stronie: http://benedyktynki.blogspot.com/
Zgłoszenia prosimy kierować na adres:
Klasztor Mniszek Benedyktynek
ul. Benedyktyńska 6