Choroby wieku dziecięcego – zmora czy standard do opanowania?


O czym marzą rodzice, gdy zachorują już dzieci? A o czym marzą rodzice, zanim dzieci zachorują? Pewnie w obu przypadkach o tym samym – jak sobie skutecznie poradzić i nie wpaść w panikę. Ale ci drudzy mają większe szanse w nierównej walce z infekcjami. Mają więcej czasu, żeby przygotować się na to, co nieuniknione.  

Tak, tak, musimy pogodzić się z tym, że dzieci będą chorować – będą łapać infekcje, będą miały gorączkę i tylko od nas, rodziców, zależy, jak przygotujemy do tego siebie i nasze pociechy. Od nas zależy, czy na chorobę dziecka zareagujemy paniką i będziemy rozpaczliwie szukać rozwiązań na skróty, czy podejdziemy do tematu spokojnie, systematycznie zgłębiając wiedzę i doświadczenie autorytetów.

W poszukiwaniu autorytetów

We współczesnym świecie coraz trudniej jednak o prawdziwe autorytety. Niechętnie przyznajemy, że
z łatwością i często bezkrytycznie czerpiemy wiedzę z reklam czy biegniemy do apteki po „gotowca” – wszystko po to, aby uzyskać natychmiastową ulgę. Niestety, zazwyczaj kosztem dziecka. Brakuje nam cierpliwości i długofalowego myślenia. Bo gdy na przykład sięgamy zbyt szybko po środki obniżające gorączkę, niszczymy zdolność organizmu do swoistej samoobrony.

W poszukiwaniu autorytetów XXI wieku zapominamy o bogactwie doświadczeń średniowiecza. Nie często sięgamy do jego spuścizny, nie znamy też fascynującego dorobku nauki św. Hildegardy z Bingen, która ma nam tak wiele do zaoferowania dzisiaj! Jej mądre nauczanie, jej wizje –  to fundament. Na tym fundamencie budujemy dom. Dom XXI wieku.

Świat się zmienia – zmieniają się uwarunkowania środowiskowe, rodzą się nowe zdobycze medycyny. Hildegarda wiedziała, że te zmiany są nieuniknione. Nie mogła jednak przewidzieć działania człowieka na swoją szkodę w tak olbrzymiej skali, skrajnego zanieczyszczenia środowiska, nie wiedziała o spustoszeniach, jakie w organizmie będą wywołać wszechobecne pestycydy, GMO, czy innego typu zabiegi chemizacyjne. Przekazała nam jednak klucz do uniwersalnych metod oczyszczania organizmu z wszelkich „brudów” – uczyła o wartości postu, pozostawiła wiele cennych wskazówek pozwalających pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń w naszym organizmie.

Rzetelna wiedza przynosi rozwiązania…

.. i uspokaja nasze stargane nerwy. Wszyscy pragniemy być dobrymi, mądrymi rodzicami. Szukamy tej mądrości wszędzie. Tak, wiedza przynosząca rozwiązania uspokaja. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasz spokój i wyważone reakcje mogą mieć zbawienny wpływ na oczekujące pomocy dziecko. I przeciwnie – czując w nas lęk, widząc niepokój i chaotyczne działanie, dzieci w mniej lub bardziej uświadomiony sposób odbierają  nastrój niepokoju, przez co proces leczenia przebiega dużo trudniej. Jest to szczególnie widoczne w przypadku niemowląt karmionych piersią. Nastrój mamy przejmują wraz z mlekiem. I tak tworzy się błędne koło. Brzmi znajomo? ☺

Błogosławiona intuicja

Boimy się podejmowania decyzji. Nie mamy zaufania do własnej intuicji. To błąd! Wsłuchując się w głos serca i rozumu, sami możemy ocenić, jakie decyzje podjąć, gdzie szukać pomocy i wsparcia. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy dysponujemy rzetelną wiedzą. Musimy zatem rozpoznać autorytet, który nam wskaże drogę, pozwoli podejmować dobre decyzje bez paniki i ze spokojem w sercu. Odrzućmy więc surfowanie w internecie i niezliczone telefony do znajomych, które zazwyczaj nie wnoszą nic, poza ogólną dezorientacją i pogłębiającą się frustracją. Nie szukajmy więc chaotycznie. Usystematyzujmy swoją wiedzę. W spokoju serca.

Naszą propozycją dla Ciebie jest św. Hildegarda i jej nauka. Chcesz spróbować? Zapraszamy Cię zatem na webinar Jak radzić sobie z infekcją u malucha, 7 marca, o godz. 21.00. Wtedy dzieci zazwyczaj już śpią, a rodzice spokojnie, z długopisem w ręku mogą zasiąść przed ekranem komputera i czerpać bezcenną wiedzę.

W trakcie webinaru dowiesz się,

  • Co nam mówi gorączka i jak na nią reagować,
  • Jak reagować na pierwsze symptomu choroby,
  • Co stosować, gdy boli brzuszek, gdy chore gardło, gdy kaszel czy katar.
  • Co na skaleczenia, ukąszenia owadów, a co na bóle zębów,
  • Kiedy odwiedzić lekarza, a kiedy z zupełnym spokojem poradzić sobie samemu korzystając z domowej apteczki,
  • Jak skompletować podręczną apteczkę św. Hildegardy – co warto mieć pod ręką, by szybko i skutecznie zareagować, a nie obciążać nadmiernie kieszeni.

ZAPISZ SIĘ TERAZ  


Kontakt z naturą – ku harmonii duszy i ciała

Nic nie zastąpi kontaktu z naturą. Baw się z dzieckiem na słońcu, baw się w śniegu, baw się nawet w chmurny dzień. Ale unikaj obszarów zanieczyszczonych, w miarę możliwości wyjeżdżaj do pobliskiego lasu, na wieś – tam, gdzie króluje natura i czyste powietrze. Zadbaj w domu o odpowiednie nawilżenie powietrza zimą, hartuj swoje Skarby, pozwól im żyć pełnią życia.

Uważaj  na to, czym je karmisz, zrezygnuj ze słodyczy, mleka i jego przetworów oraz pszenicy. To pierwszy krok do zdrowia. O kolejnych dowiesz się z naszego webinaru. Osób, które już znają Katarzynę z poprzedniego webinaru, nie trzeba specjalnie zachęcać – one już dzisiaj z niecierpliwością czekają na kolejne wydarzenie z jej udziałem.

Zaplanuj sobie TEN WIECZÓR

Zarezerwuj miejsce na naszym webinarze już dziś. 

Na pewno wśród Twoich przyjaciół są osoby zainteresowane tematem – wiemy, jak ważne jest dzielenie się dobrem, więc zachęcamy do zapraszania znajomych, którym zdrowie i dobra kondycja psychofizyczna dziecka leży szczególnie na sercu. I wszystkim zabieganym też – ażeby przystanęli na chwilkę i sami przekonali się, że ten czas nie będzie stracony, a zdrowie ich dzieci nie będzie im już spędzać snu z powiek. Na pewno zaczerpną coś dla siebie 🙂

Zapisz się na bezpłatny webinar i dowiedz się jak radzić sobie z infekcją u malucha

Aby zapisać się na webinar kliknij tutaj.